Párkereső, baráti társaságos, kutyát befogadó.
Paul már kezd belefáradni, hogy egyedül van. A barátai ugyan rendszeresen vele lógnak, de általában valamit szeretnének is tőle: az egyik beleszeretett egy pincérnőbe, de megszólítani se meri, és Paul jár vele rendszeresen az étterembe. Egy másik már a sokadik feleségétől kénytelen kiköltözni, mert az asszony rájött, hogy a férje mennyire közeli kapcsolatot tart fenn a titkárnőjével is. Ha egy nő összejön vele, legközelebb már azzal a hírrel fogadja, hogy eljegyezte a féltékennyé tett barát. Paul egy állatmenhelyre jelentkezik kutyasétáltatónak, aki már első alkalommal az intézet legkezelhetetlenebb kutyáját vinné magával. Bajba is kerülnek, de szerencsére van egy állatorvos itt, aki nem csak az állatokkal profi, de szépséges is. Paul első látásra belehabarodik Irisbe, csak egy a gond: a doktornő napokon belül férjhez megy. Paul hosszú ideje először kockáztat és tesz egy próbát Iris elcsábításával.
Így utólag próbáltam megfogalmazni, mégis, mit vártam ettől a filmtől? A német romantikus vígjátékokról alapvetően olyan előképem van, hogy harsányak és alpáribb a humoruk, mint amit még kellemesnek találok. Itt mondjuk sejtettem, hogy annyira állatba nem mennek le, hiszen a főszereplők a 40-es éveikben járnak, és nem huszonévesek. De attól még komédiát vártam, amin lehet nevetni.
Már a film felén túljutottam, amikor beláttam, hogy ezen nevetni nem fogok. Van benne ugyan pár kísérlet a humorizálásra, de azok nem hoztak lázba. Egy-egy béna beszólás vagy szerencsétlen helyzetpoén. Kötéllel húzzák fel Pault, hogy a kerítésen túl is lássák. Naná, hogy éppen a legfontosabb résznél ejtik le. Ezen nevessek? Vagy, a kutya az egyik pasit mindig megharapja.
Jó, a kutyát nem bántom. A legszimpatikusabb karakter volt az egész filmben. Azok a poénok, amin mosolyogni tudtam, hozzá köthetőek. Ha mentek a parkba, tuti, valamit összehozott. A kacsa és a parkőr esete még tetszett is.
De vissza ahhoz, mit nyújt ez a film. Nem poénokat. Ezt sokkal inkább éreztem dramedy alkotásnak. Nem dráma, mert nagy kérdések és traumák nincsenek, de nem is komédia, mert nevetni nem nagyon lehet. Valahol a kettő között.
Paul kallódó figura. Magányos, aki társra vágyik, de nem akar neki összejönni. Vannak viszont barátai, akik visszaélnek a jóindulatával. A végére a szingli Paul tulajdonképpen négyesben éldegél két barátjával és a sofőrjével, mert ő mindenkit befogad, akinek nincs éppen hol laknia, legyen az ok egy bosszúra éhes feleség vagy az anyagi gondok.
Paul annyira… naiv és kihasználható! Ez jobban zavart, mint a film szomorkás hangulata, ahogy Paul mindig álmodik a jobbról, aztán nem akar neki összejönni. Szeretnivalónak akarták hinni, hogy ő ilyen mulya? Nálam az ellentétes hatást érte el. Hiába jó ember, aki mindenkivel kedves és segítőkész, az agyamra ment, mennyire életképtelen és beletörődő. Csak a végére lendül akcióba, ami különben a film legnézhetőbb része. Addig lassú víz nagyon lassan nagyon kevés partot mos…
Sajnálom is, hogy az egyik barátja, aki nagy nőcsábász, undorítóan bánik a párjaival, szimpatikusabb tud nála lenni, mert körötte történnek a dolgok, jó a beszélőkéje és nem olyan puding, mint Paul. (Möhring visszatért a Winnetou bemutatta karakterhez, csak öltönyben.)
Az biztos, hogy nekem ez a film kevés volt. Nem volt humoros, de a konfliktusai sem ráztak meg. Lehet, hogy ha közelebb leszek a film szereplőinek korához, jobban át fogom érezni, de most szinte öreges és feleslegesen szenvelgős volt számomra. Ahogy már említettem, a kutya kivételével. Őt szerettem benne, pláne a kacsával a parkban.
Minden téren jobbat vártam, ez most egy csalódás dramedy vicces komédia helyett.
Egy férfi nem adja fel - 5/2 egy komédia, amiből csak egy összetevő maradt ki: a humor. Dramedybe hajlik, sajnos.