Direkt rámennek arra az alaphelyzetre, ami egy vicc alaphelyzete is lehetne. A hitetlen szöszi meg a rabbi találkoznak, egymásba szeretnek, aztán...
Eljutunk oda, amit a cím mutat. Senki nem akarja ezt, vagyis őket. Tulajdonképpen ellendrukkerekkel vannak körülvéve és a sorozat annak a története, hogyan igyekszik Joanne és Noah mégis működtetni ezt a kapcsolatot. Nem kevés kompromisszum, önáltatás és próbatétel vár rájuk. Azért van pár segítő is, de ők vannak lényegesen kevesebbek. Ha rövid akarnék lenni, akkor kezdettől azzal kell szembenézni, hogy Noah ambíciói és egy nem zsidó barátnő nem összeegyeztethető. De akkor mi legyen?
A sorozat gyorsan fejlődik - vagy inkább a kapcsolatot kellene írnom. Megismerkednek, aztán már együtt is vannak. 10 rész az egész, így nem nagyon lehetett húzni, ha valóban arra akarták kihegyezni, mi minden van ellenük. És arra akarták kihegyezni. Menet közben lesz táborozás, kínos családi vacsora, szexshop beszerző körút meg hasonlók. Nem harsány a sorozat, de eléggé egy irányba haladnak kezdettől.
A humorára is azt mondanám, hogy langyos. Van neki, de nem olyan vicces, hogy nevetgéljek rajta, helyenként el tudtam mosolyodni. Igaz, ez a romantikus alap nem is a zsánerem. A fekete humort szeretem, az meg fura lett volna egy ilyen sorozatban. Ahogy most belegondolok, tudom, mihez lehetne hasonlítani. Edward Norton volt a katolikus pap, Ben Stiller a rabbi. Rég látott gyerekkori barátnőjük bombanőként hazatér és mindketten kicsit beleesnek, az egyikük komolyabban is. Talán Ég veled volt a címe? Ezt ahhoz lehet hasonlítani, csak ahhoz képest sem harsány vagy feltűnő. Akkor sem, ha Joanne történetesen egy olyan podcast készítője és lelke, amely a szexualitás és tabu témák körül mozog. Talán az a már emlegetett, szex shop jelenet volt benne a legpikánsabb, ahogy vonultak a vibrátorral, amiről egész sokat beszéltek a részben.
Mennyire szerethetők a karakterek? Mert nem látványsorozat, a párosnak és a humornak kell eladnia. Azt már fejtegettem, hogy a maga zsánerében mókás, de nem éppen a stílusom. A páros meg... az velük a bajom, ami sok akciófilmmel is. Egyszerűen úgy érzem, hogy nincs új generáció, és már kiöregedett színészekkel akarnak eladni valamit, amit egy 10-sel fiatalabbaknak kellene játszani. Maguk a karakterek elmennének, más casting mellett. Noah az egy az egyben a jófiú, lelkiismeretes rabbi, akin nem csoda, hogy megakadt Joanne szeme. A nő pedig bevállalósabb, pajkos, megéli az életét. Vagyis, hozza azt a színt, amit a zsidó lányok mellett Noah hiányolt. A mellékszereplők közül bírtam a zsidó feleségek 'baráti klubját' és Morgant, Joanne húgát. Szerencsére nem kétszemélyes sorozat, ha az is igaz, hogy a mellékszereplők nem kapnak külön történeteket, a főszereplőknek asszisztálnak.
Akkor, amit már említettem. Adam Brody és Kristen Bell. Nekik kellene eladni. 10 éve semmi bajom nem lett volna velük. De Bell már egy 45 közeli kétgyerekes családanya, Brody meg egy 45 éves kétgyerekes családapa. Egyszerűen nem tudom őket harmincas szinglinek látni, akik keresik az igazit. Olyanok, mintha már lekéstek volna mindarról, amit elvileg el akarnak érni. Nem rémlik, hogy a sorozatban a karakterek kora szóba került volna, de ahogy már írtam, simán egy 10-sel kevesebbel működik, mint ami a színészek életkora. A húgot játszó színésznő, ő az, aki annak néz ki, amit játszik: harmincas szingli. Pedig Brody-t különben bírom, Bellt kevésbé, de valahogy nem hitelesek nekem koruknál fogva ebben a történetben. (Ez meg kész röhej, ahogy előadják, hogy Bell dögösebb lenne, mint Lupe. Ez pont olyan eset, mint amikor a Hófehérkében azt akarták elhitetni, hogy Kristen Stewart szebb, mint Charlize Theron. Mégis, melyik álomvilágban?)
De a sorozat mindezek mellett/ellenére sikeres, be is van rendelve a 2. évad. Egy dolog miatt várom is - jön állandó szereplőnek Leighton Meester, vagyis Brody felesége és gyerekeinek anyja. Ezek után én sem akarom majd a Joanne - Noah párost, pláne, ha Abby (Meester) szimpatikus is lesz benne.