Marad az új évad megszokott formátuma a Criminal Minds (s19e05) heti részében. A csapat két csoportra oszlott: az egyik felük az FBI-nál volt, és egy kiképző gyakorlaton történt gyilkosságot vizsgáltak ki. Minimális átívelés volt, mert az áldozat Luke egyik barátja, akit már láttunk, amikor a férfi a kutyája elvesztését gyászolta. Kis szimpla, semmilyen elem volt. A másik fél az érdekesebb, szokás szerint. Elias segítségével igyekeztek a rajongóját elkapni és ehhez a podcast volt a csali. Itt volt a vendégszereplő, itt volt az igazi feszültség és az átívelés. A próbálkozást díjazom, az kevés lenne, ha csak Elias kapna történetet és a nagy csoporttal se tudnának mit kezdeni. De sajnos a másik történetek, mint a héten is, így meg olyan kis semmilyenek tudnak csak lenni. A semmiből jött megoldás és az ügy sem éppen érdekes. Majd kiderül, váltanak-e, vagy tényleg ez lesz az évad irányvonala. Két történet egyben, az egyik Eliasszal, a másik külön és összecsapva.
A végére ért a My Royal Nemesis (s01e11-14) is. Nem az én megfigyelésem, de most is áll, hogy ezek a koreai sorozatok mind happy endet kapnak. Itt el nem tudtam képzelni, hogy lehet majd a múlt és a jelen vonalát is
pozitívan zárni, és meg is lepődtem, hogy sikerült megcsinálni. Mindenki megkapta, ami járt neki - legyen az csókcsata vagy a börtön. Sőt, még a múltban is sikerült igazságot tenni. Ehhez kellett nagy fordulat és csavar is - díjaztam is, hogy fel sem merült bennem ilyen megoldás, teljesen újnak hatott. Anélkül, hogy elárulnám az egészet, maradjunk annyiban, hogy a lélekcsere nem egyszeri és nem csak sámán mágia. Besűrítették az akciót is - 4 részben annyi merénylet, mindenféle gyilkossági kísérlet volt, hogy már valósággal túlzásnak is éreztem. De így mozgalmas lett és még kisebb-nagyobb drámákkal is sikerült feldobni. Az pl. nagyon szívszorítóra sikerült, amikor a nagymama távozott. De megvan a jó hangulat, a szokott humor és az a béna romantika is, ami az egész évadot jellemezte. Szappanoperás, de több jó ötlettel és nekem még mindig nagyon eladja, hogy mennyire más kultúrkör a háttere, mint a mienk.
A körkörösség, ami a From (s04e08) alapján eszembe jutott. Már feszegették, hogy a történetek itt mindig ismétlik egymást. Nem véletlen, hogy Victor tanítgatni akarja Ethant, hogy egyedüli túlélőként miképpen maradjon életben. Nem véletlen, hogy a sárga öltönyös megint mérgez egy szereplőt, hogy megkérdőjelezze, hogy ez a világ nem más, csak egy hallucináció és erőszakkal lehet innen kitörni. (Ugyanez volt Boyd feleségével is.) Így erre a részre nem jutott vérengzés és akció, maradtunk az előkészítés mellett. Páran meg lettek ijesztve, meg készülnek a nagy szökésre vagy csontásásra, ha úgy tetszik. Érdekel is, hogy mit tartogatnak az évad végére, mert részek óta azt írkálom, hogy arra megy ki a játék, mit tudnak elérni, ha lemennek az alagutakba.
Mielőtt megnéztem a Widow's Bay (s01e10) évadzáróját, már tudtam, hogy be van rendelve a 2. évad. Így nem is
vártam, hogy tényleg elintézik a vérvonal utolsó tagját és minden szép meg jó lesz. Hősünk ugyan belekezdett a gyilkos tervbe, de kiderült olyasmi, amit már akkor vártam, amikor a családfát mesélték nekik múlt héten. Ki az egyetlen, akit a polgármester semmiképp és sehogyan nem áldozna be? Pontosan. Ezt kellett meglépni, hogy az átok megmaradjon, és így is lett. Viszont, új elemet kaptunk arról, mire is való a harang. Így ez egy csendesebb zárás volt, némi iránnyal és a horror is visszafogottabb volt. Ha jobban elszabadulnak az indulatok a bunkerben, lehetett volna sötétebb is, de így nagyon azt éreztem benne, hogy alapoznak a 2. évadra. Összességében nem rossz zárás így sem, kerek és kapunk válaszokat. Bár azért megfordult a fejemben, hogy lezárva is jó lett volna. A humor is hiányzott kicsit, de majd a 2. évad. A lényeg az, hogy jó évad volt, megszerettem ezt a sorozatot és nem csak én vagyok így vele. Most majd lehet követni, mennyi díjat nyer itt-ott.
Amiről nem lehet újat mondani - A mi kis falunk (s10e15). Szervezték a Nelli - Zsolt lagzit, Laci Pali bácsit rejtegette, a postás meg influenszer karrierről álmodozott, aminek a kezdete egy Stokit szívató videó lett volna. Nos, ez egy nem vicces rész volt, még a szokott szintet se érte el. Az egyetlen, ami jól nézett ki, Zsuzsa videója a gumi kígyó elől menekülő Stokival. Ahogy írni szoktam, a vasárnapi ebéd mellett elfér.
a film, amit rögtön megnéz az ember az első után. Van, amit szeretek egyben nézni, de ennek a kettőnek kell a távolság. Mert bár új történet - ebben nyaralni megy a család -, olyan szinten és annyi minden van koppintva az első filmből, hogy egymás után ismétlés íze van. Még inkább, mint a Reszkessetek, betörők! 1-2. esetében. Őszintén szólva, azt még könnyebben is nézem egymás után, mint ezt a kettőt, pedig külön-külön szeretem őket.
Sharon Stone táncosan gyilkolni induló Lendinája vagy Becca mesterlövész villanásai. Hutch beszólásai, meg a korrupt rosszfiók kiakadásai, hogy mégsem egy egyszerű turistába botlottak. Szórakoztató, akció komédia, amin lehet vigyorogni annak ellenére, mennyire vérszomjas különben a film.
számoltam, hányszor sorolta fel, hogy mindenkit nem lehet boldoggá tenni. Nem lehet minden szálat tökéletesen lezárni. Komolyan, ezt a záróévadban? Mintha előre védekezne Kripke.
De Jézus második eljövetele is. Nézve annyira nem is volt gond, de így utólag összeírva, milyen ötleteket dobtak be. Olyan könnyen lehetne borzalmas is. Az azért nem lett, de végig éreztem, hogy csak egy hajszálon múlik. Frenchie búcsúlevele, na, az pl. már sok a lyukakkal.
meg, de közös gyerekeik és 15 évük van.) Elkalandoztam. A lényeg, hogy nem kicsit előítéletesen ültem le a film elé, mert tőle semmi jóra nem számítok.
kapunk misztikus nyomozással, gyilkos szellemmel és horror elemekkel. Azért messze nem az a szint, mint pl. a régió zombis filmjei, de a nyugatihoz képest ez egy brutálisabb, nyersebb látványvilágot képvisel.
amikor a spanyolok megérkeztek hódítani. Cortes érkezett, El Dorádót kereste és az indiánok komolyan elgondolkoztak azon, hogy az istenek jöttek-e el hozzájuk. Yohualli, az itteni Bruce egy óceán közeli város urának a fia. Mire észbe kapnak, a spanyolok mészárlást rendeztek, csak a fiú menekült, aki a fővárosban igyekezett figyelmeztetni a veszélyre. Nem hallgattak rá, így élő fegyverré képezte magát és katonai vezető lett. Az összecsapás meg elkerülhetetlen, mert évek múlva Cortes ide talál, és a király valóban nem tudja, istenek vagy emberek. Mindent adjon vagy harcoljon.
Ha már a látványt nem fogom túldicsérni. Abban is igyekeztek a korhoz alkalmazkodni, de az valahol röhejes, ahogy a főszereplő a spanyoloktól ellesett kovácsmesterséggel páncélt kovácsol magának, vagy amilyen szerkezeteket majd kitalálnak. A külcsín is... A gonoszoknál ok, még talán Macskanő is elég jól sikerült, de éppen Batman az, aki nem simán fura, hanem... írjam azt, rondára sikerült?
olyam gyilkost próbált elkapni, aki eretnekeket akart kivégezni. Pl. elkapta a házaspárt, aztán a házasságtörőt kalapáccsal agyonverte. Értékeltem, hogy megint volt az a vonal, amikor profiloztak. Az már kevésbé tetszett, hogy Rossi és az 'új' srác tanár - diák viszonyba vannak, és az évadban nem először arra van kihegyezve a dinamika, hogy a fiatalabb férfi tanulja, hogy lássa a helyszínt, hallgasson a megérzéseire vagy tudja a nagyobb képet látni. Elias szála köt le különben jobban - ott egy Elias-rajongót kapunk, akit fenyegetőenk ítélnek és próbálnak csapdába csalni, mielőtt gyilkolni kezd. Az lesz az évad átívelése? Pedig már beleéltem magam a szökésbe, de akkor kiesne, hogy Eliasszal tárgyalják az eseteket. Lassan már ő is profilozónak számít, csak éppen börtönben ül... Mindegy, a lényeg, hogy nem a régi formában, de kicsit meg tudták idézni, milyen volt egykor ez a sorozat a tettes profiljának megalkotásával.
színei többes szám és akkor adja is magát, hogy van még szín. Ez a fekete. De, ahogy írtam, megnéztem, és kiderült számomra, hogy van Vörös is. Abban is Leopold nyomoz. Szerintem az lehet az eset, amiért ennek a filmnek az elején vidékre száműzik és olyan megjegyzéseket kap, hogy itt nem fokozzák le, ha gyilkosságokat old meg.
mindenkibe. Pedig a szomszéd aranyos vele, vannak itt jó emberek. Mivel Jack túl hamar elhalálozik, Sam felfedez pár furcsa részletet, majd a nyomozás és a szörnyvadászat kitölti az idejét.