Bár három részben jött ki, egynek fogom kezelni. Úgy is néztem, egy animációnak. Nem is értem, mi értelme trilógiának szétszedni. Ok, azért értem. Mindegyikben kicsit más a központi szereplő. Meg a hossza - egyetlen, nagy filmként azért sok a játékidő.
A történet viszont nem igényelné, hogy többször fussunk neki. Folytatja a DC filmeket, ha csak a 3. részre is esett le, miképpen. Ugye, az volt az utolsó kép a megnyert, de nagy veszteségeket követelő Darkside elleni rész végén, hogy Constantine elküldte Flash-t egy küldetésre. Ehhez képest most egy úgymond hátköznapi valóságban látjuk Flasht, bár ő érzi, hogy valami nem stimmel. Tudja, hogy az esküvője körül valami történt. Innen indulunk és bonyolódik majd egyre jobban a cselekmény.
Ha kicsit össze akarom fogni, akkor az első epizód Flashé. Ahogy összerakja, mi történt, miért van annyiféle emléke. Majd rájövünk a filmek tétjére: a multiverzum összeomlóban van. A második részben a világokat elpusztító hullám ellen létrehozott technikát védik, miközben mélyebben belemegyünk a kezdetekbe. Kara oldalán más szemszögből látjuk a helyzetet, új szereplőket vonnak be. A végére pedig jönnek a válaszok: mindent megértenek és kell egy nagy terv, hogy mindenkit megmentsenek.
Kerek, összeáll és vannak benne kifejezetten jó ötletek. Összeeresztenek olyan szereplőket, akik más világokból ismerik egymást, vagy éppen saját más verzióikkal dolgoznak össze. Superman pl. van fiatal verzióban, Louis oldalán, míg egy más világban már meggyászolta az elvesztett ember feleségét és már Wonder Woman oldalán küzd az igazságért. Batman az egyik világban megrögzött magányos farkas, míg máshonnan érkezik a Macskanővel közös lánya vagy éppen Thaliával közös fia, Damian vagy az általa felnevelt Dick. Jól össze lehet belőle nézegetni, mennyire széles már a DC világ és milyen sok történet van benne. Arra ugyan nincs válasz, hogy az egyes verzumok időben miért vannak elcsúszva, de különösebben nem zavart.
Zsánereket is kever. Az alap az akció - harcolnak a világokat veszélyeztető fenyegetéssel - legyen az hullám, dinoszaurusz vagy éppen olyan lény, aminek a kiütéséhez egy kriptoni önfeláldozására van szükség. Közben krimi is, mert az első felében nyomozni kell, mi is történik éppen. A válaszokkal együtt bejön a sci-fi, világokat összekötő lényekkel és olyan technológiával, ami egy sci-fi történetben is teljesen jól működbe. A fantasy is bekapcsol, hiszen a végső válaszok megadására megérkezik Constantine, vele a mágia. Ő különben az eredeti verzióban jön, szőkén és angolul.
Ha ezt megjegyeztem, ide írom, hogy alapvetően a megszokott külsőt, a hagyományos képregényes alakot formálják a szereplők, nem vették át az élőszereplős módosításokat. Vagyis, pl. Aquamen szőke szépfiú maradt és nem Momoa egzotikusabb megjelenése lesz a mérvadó. Azt nem vettem észre, hogy az eredeti szinkronszínészekre szabtak volna bárkit is, de az DC animációban nem is szokott lenni.
A filmek külcsíne a szokott. Nem tudnék kiemelni semmit, amiben több vagy más lenne, mint a történetívbe tartozó egyéb filmek. A borítók ezért becsapósak is, fel vannak turbózva. Ennél sokkal rajzoltabb, hagyományosabb a filmes megjelenés. Ha csak a borítókat nézem, akkor más az, amit ténylegesen kaptam. Mivel az előző filmek is ilyenke voltak, különösebben nem zavart a dolog, azzal még kicsit játszani is lehetett, hogy más univerzum, kicsit másképpen néz ki a figura. De az nem indokolja, miért csaltak a képekkel.
Amit némileg sajnálok, hogy nem lett eredetibb a vége. Három külön film, így azt nem rovom fel neki, hogy vannak fillerek benne. Bele kell számolni, hogy csak én néztem egybe passzióból. De a vége... Melyikben is, talán az Arrow volt, ami majdnem ugyanezt játszotta meg. Most komolyan, megyünk vissza a startlapra? Hányszor még?
Mindent összevetve egynek elment, aztán most érdeklődve várom, innen viszik-e tovább, vagy megint külön DC animációk jönnek. Már van is ékülönben, Batman japán része, de arról majd máskor.