Amikor nem tesz jót egy sorozatnak, hogy előbb láttam az előzményét, mint az alapsorozatot. Nem a történet miatt, azzal ki vagyok békülve, hogy az előzmény egy mostani mellékszereplő saját korábbi története. De a grafika!
A Twin sokkal szebb – színekkel, képekkel, az egész megjelenésével. Talán ezé a jobb történet és jobban megvan benne a játékszenvedély is, több részes is, szóval a cselekmény is összetettebb tud lenni, de az előzményt sokkal jobb volt nézni. Itt egyetlen dolgot hoztak ki hasonlóra, bár kevesebb színnel: a szemeket, amikor valakit elkap a játékszenvedély. Azok akkor szinte kiragyognak a képernyőről, mintha hirtelen tündérekké válnának a szereplők.
De, mi van ebben a sorozatban. Egyelőre várom a célt. Új diák jön az Akadémiára, és elmondják neki, hogy itt mindenki szerencsejátékozik. Ő is beleveti magát, és élvezi, hogy egyre jobb játékosokkal játszhat. Nem hiszem, hogy ő bármit is el akarna érni – nem a tanácsba akar bekerülni, vagy annak hatalmát megdönteni, egyszerűen csak a szenvedélyes játékosokkal akar szerencsét próbálni. Egészen más a hozzáállása, mint a Twin Mary-jének, aki a játékot társadalmi felemelkedésre, győztessé váláshoz használja. (Itt már másodéves, nem sikerült a nagy kiugrás és a barátnői sincsenek meg. Adott is a kérdés, a Twinből hogyan jutott ide?)
Más abban is, hogy a játékokban most is van csalás és trükk, de egyáltalán nem matematikai feladványokként kezelik a játékokat. Yumeko kifejezetten élvezi, ha nem lehet játszani és átverni a másikat, hanem csak a szerencsére bízzák magukat. A játékok különben érdekesek, és eszement, mit ki nem találnak, mivel nem lehet fogadni. A játszmák hangulata is megvan – nagy csaták, fegyver nélkül.
Viszont, van egy olyan vonás is a sorozatban, ami nagyon ellenszenves. Szexualizálják, amikor valaki elmerül a szerencsejátékban. Konkrétan a lányok elélveznek, és nem is feltétlen attól, amikor nyernek. Veszély, véletlen, több oka lehet, de szabályosan orgazmust rajzoltak nekik – ez néha kombinálva van önsebzéssel, az egyik lány például attól érzi jól magát, ha halálközeli élménye van. Mondanom se kell, imádja az orosz rulettet.
Az ad neki egy keretet, ahogy Yumeko egyre komolyabb tanácstagokkal játszik, és célul tűzte ki, hogy az elnökkel is játszania kell. Ez az évad végére meg is történik, de kétlem, hogy bármi haszna/hatása lett volna. Pláne, hogy direkt úgy van vége, hogy innen lehessen menni – csak nem tudom, mi felé.
A szereplőket azért nehéz kedvelni, mert megszállottak, szociopaták. Aki meg nem, az ebben a rendszerben elnyomott áldozat. Azt sem állítom, hogy pontosan értem, az elnök milyen mesterséges környezetet akart így létrehozni az akadémián. Azt igen, hogy kísérlet, hogy a legerősebb uralkodik, de mi az egésszel a célja? Az valahogy nagyon hiányzik nekem – a szereplők célja, mi felé halad a történet, mire megy ki az egész. A Twin ezt hozta, ez a sorozat nem.
A játékok hangulata elviszi, és nekem azért mozgatja az agyam, mi a végcél. Vagyis, a 2. évadot nagy valószínűséggel még meg fogom nézni, a filmre azért nem lettem kíváncsi.