Az egyik legnagyobb spanyol sikertörténet a Money Heist volt. Nem véletlenül kapott folytatást is, lett divatos a maszk és a zene, ami ott jelent meg. Nem meglepetés, hogy a spin-off sorozat is elindult. Azt sem nevezném meglepetésnek, hogy ki lett a főszereplő.
Ha az első évad után rá kellene bökni a legjellegzetesebb szereplőre, sokan választották volna Berlint. Kissé öngólnak is tűnt, hogy Pedro Alonso el is köszönt az évaddal. Mondjuk, megtalálták a módját, hogy a 2-ban is benne lehessen. Az előzménysorozat középpontjába is ő került. Kellően ellentmondásos alak, most is. Egyszerre egy rideg, kegyetlen ember, aki a frászt hozza a többiekre. Közben meg romantikus és hűséges, jó társ a bűnben. Az előzmény is erre a kettősségre épít.
Egy ékszerrablást kiviteleznek Párizsban. Más csapattal, Berlin a Money Heist karakterek közül az egyetlen rabló a történetben. A Professzort ugyan emlegeti, de nincs megnevezve. Aki látta az eredetit, azért ráismer. De elkanyarodtam. Berlin kettőssége. Vannak durva beszólásai és nem bánik jól az emberekkel, még a barátaival vagy a mentoráltjával sem. Ugyanakkor képes mindent feladni a szerelemért, és ebben az évadban pl. a rablásból származó bevételét simán odaadja a két nőnek, akiket simán el is zavarhatott volna. Talán ez is a siker kulcsa - nem lehet egyértelműen szeretni, mert képes borzalmakra. Ugyanakkor meg imád élni, szeretni és tud élni. Megtestesíti azt a narcisztikus életörömet és nagybetűs megélést, amit szerintem lehet tőle irigyelni.
A történet ennek szellemében halad kettős úton. Van a rablás, amihez kis lépésekkel közelednek, majd a szökést kell megoldani, minden karakternek improvizálva a menekülőutat. Sajnos, a sorozat ezt a részt veszi kevésbé komolyan, noha lennének benne jó ötletek is. Akár az útvonalak, vagy maga a rablás. A bűnbak. Mégiscsak egy akciódús átverés, ami az alapsorozatot annyira eladta. Itt kevesebb van ezekből és messze nem olyan okos vagy agyafúrt a bűntény. Akár úgy is fogalmazhatok, hogy a korábban látottakhoz képest egyszerű.
Viszont, a romantikát nagyon feltekerték. Berlin a célszemély feleségét szeretné el. A csapat fiataljai korosztály szerint rendeződve szintén szerelmesek és kívánósak lesznek egymásra. A másik öreg, a tervező pedig a házassága felbomlását gyászolja, majd a végére igyekszik felfedezni, hogyan lesz tovább. Vagyis, elég sok szerelmi szállal dolgoznak. Még azt is meg lehetne mutatni, hogy miképpen rímelnek rá a korábbi párokra. Az informatikus zseni és a bevállalós, kissé butának tűnő srác Stockholm és Denver. A heves, szexi fiatalok, akik nagyon élnek és merészek Tokio és Rio. Új szereplők, új történet, de simán meg lehet feleltetni a szereplőknek. Tudjuk, működő recepttől nagyon nem szabad eltérni...
Ami azért meglepett a végére, hogy rendőri együttműködés szellemében megjött az évad végére segíteni a franciáknak Raquel és Alicia. Én kifejezetten élveztem felfedezni, itt milyen dinamika volt köztük, és kaptunk egy kis rálátást, hogy Alicia mennyire jó a szakmában. Sokkal jobban eladta magát, mint Raquel.
Ahogy a történet nem annyira extra, a látvány sem. Ez kb. olyan, mintha az eredeti sorozat kistestvére lenne. Azért így is vannak benne ötletek és néznivaló, mégiscsak egy sikersorozatra van rákötve, egy bizonyos szintet tartani kellett. De ebben nincsenek olyan ikonikus jelenetek vagy külön is népszerűvé váló elemek. Pedig próbálkoznak - Berlin most is dalra fog fakadni, csak most egy francia klasszikussal. Most is van őrült vezetéses jelenet - avagy egy extrém autóversenyre is ellátogatunk. Csak valahogy mégsem.
Mindezzel együtt, szórakoztató a maga módján. Az eltolt arányokkal, az eredeti megidézésével mellett is elnézi az ember. Hosszabban talán zavaró lett volna, de a rövidebb évaddal működött.
Annyira, hogy már biztosan lesz folytatása is. Én azért drukkolok, hogy a 'két öreget' leszámítva új csapattal. De majd kiderül...