5: Miss Americana – mindent Taylor Swiftről. Dokumentumfilm, és több szempont szerint mutatja be az énekesnő életét. Karrier, zene, magánélet, a botrányok és politika. Profin el van készítve, és nagyon kész a kép, amit átad vele. Megcsináltnak is érzem, de ebben a zsánerben ez így működik.
4: Ellenállás – Marcel Marceau a pantomim kiemelkedő alakja volt, és ez a film arra az időszakra koncentrál, amikor a II. világháború zajlott. Miközben megmutatja, hogy a szülői ellenérzés ellenére a fiatalember hogyan építette a karrierjét, egy fájdalmas mese az ellenállásról, a hősiességről és gyerekek megmentéséről is.
3: Hamilton – a musical óta szerintem mindannyian megjegyeztük az amerikai államatya nevét: Alexander Hamilton, aki megragadja az esélyét és feljebb tör. Aki védte az alkotmányt, harcolt a függetlenségi háborúban és összerakta a kormány pénzügyi rendszerét is. Az utóbbi idők legsikeresebb musicalje, amit a Disney filmesített.
2: Mű szerző nélkül – igaz történet alapján egy fiúról, aki a nácik uralma idején elvesztette a családja jelentős részét, majd a megszülető rendszer szocialista művészt akart faragni belőle. Ő azonban kitört a keretek közül, disszidált, és felépített magának egy életet a nagy szerelmével és a festészettel. Az meg simán sokk, ami az apósáról kiderül. Az még nagyobb, hogy Kurt történetét mennyire az élet írta.
1: Alelnök – Bush kormányzat, az iraki háború és Dick Cheney. Hogy lehetett a világ sorsáért egy olyan ember felelős, akinek a nevét is utólag jegyeztük meg? Nem volt kirakatember, de amit a háttérből művelt… Remek színészi játékkal elmesélve, játékos formátumban, ami ellensúlyozni és kiemelni is képes, hogy mennyire elképesztő helyzetek eshetnek meg, és nem csak a filmeken. Ami nekem megmaradt belőle? Amikor még maga Cheney is ledöbben, hogy Bush mennyire a bábúja lesz.