Próbákat kiálló, átkot megtörő, gonosz erőkkel szembeszálló.
A király haldoklik. Az udvari orvos napokat, legfeljebb egy hetet jósol neki. Az idősebb fia, Falk azt várja, hogy jelentsék be a trónra lépést. Öccse, Lénárd viszont mindenre készen áll, hogy megmentse az apját. Az elvarázsolt erdőbe is elmenne, ahol egy elátkozott kastélyban a legendák szerint az Élet Vize folyik. Falk nem hagyhatja, hogy az öccse így jó pontokat szerezzen az apjuknál, így maga vág neki az útnak. Az ellenséges viselkedése azonban bukáshoz segíti csak: nem tér haza. Lénárd is útra kel, és bizonyítja, hogy a bátyjával ellentétben neki a szíve is jó. Némi tündéri segítséggel a kastélyba talál, ahol felébreszti a királylányt és belevág a három próba teljesítésébe. Miközben a fiatalok között gyengéd érzelmek is szárba szöknek, a gonosz erő is megtalálja a maga lovagját, hogy megakadályozza a mese boldog befejezését.
A németek mesesorozatának egy része, amely valóban Grimm mesén alapul. Meg is van a varázsa, melyet egyik-másik műmese nem tudott hozni. Igazi, családi mese, benne minden elemmel, amire szükség van.
Természetesen megint a jó szív és a bátorság kell a sikerhez. A herceg elbukna, ha nem adna ételt és pénzt az elesettnek, hiszen ez biztosította a mágikus segítséget. A próbákba belevágni bátorság kellett. Ugyanakkor itt egy más értéket is látunk: a két herceg abban is ellentétes, hogy máshogy készültek az életre. Falk vívni és harcolni tanult – mondanom se kell, egyszer se volt szükség arra a történetben, hogy kardot rántson –, míg Lénárd olvasott és tanult. Rögtön az első próba az átok megtöréséhez matematikai feladvány volt. Nézőként jót mosolyogtam rajta, klasszikus matematikai – logikai feladvány, amely a gondolkodás rugalmasságát vizsgálja.
A család kiemelten fontos, mint egy Disney mesében. Lénárd az apja megmentéséért vállalja a kihívásokat. Később a hercegnő azért nem indul azonnal a hercegével, mert előbb meg kell mentenie a népét is az átoktól, ami egy kis átértelmezéssel a tágabb családja. De talán a legjobb példa az, ahogy Lénárd majd a végén igazságot oszt a bátyjának is, akinek addigra bőven van a rovásán lopás és csalás, de még gyilkossági kísérlet is. Mindezek ellenére a bátyja – ha nem mese lenne, hanem mondjuk a Trónok harca, ezzel ki is érdemelné, hogy Falk majd tőrt vág a hátába és átveszi a trónt, de ezt nem Martin, hanem a Grimm testvérek jegyzik, így a gyermeki mesék naiv happy endje megvalósul.
Az tetszett, hogy bár a játékidő rövid, nincs egy óra sem, a történetben sok minden történt. Folyamatosan pörgetik az eseményeket, és nagyon kevés üres időt engedélyeztek. Ami belekerült, azon is inkább kínomba mosolyogtam: a tündér figyelmezteti a királylányt, hogy siessen a kastélyba. Mi meg látjuk, ahogy a lány szép kényelmesen lovagol tovább, szinte lépésben. Meg is fordult a fejemben, ha ilyen, amikor siet, akkor milyen lehet a normál utazási tempója… lépés és pihenés?
Mese, így humor is van benne. Leginkább a mellékszereplők révén, akiknek nincs is más funkciójuk, mint humorosan szerencsétlenkedni kicsit. Az udvari orvost emelném ki elsősorban, aki elég nagy kóklernek tűnik. Az a maró, zöld nedű, amit orvosságnak gyártott… A Gonosz Mostoha a Hófehérkében barátságosabb méregbe mártogatta az almát.
Szokás szerint ismert színész nem került be, de nem is kellett.
Kivitelben a szokott, szeretem a vidéki kastélyt, az operettet idéző ruhákat már kevésbé.
Az élet vize – 5/4 a külcsín a szokott német mesefilm kinézet, de a történet aranyos, kellően mese.